Рус Укр Eng
Категорії Інформація
08 - 24 вересня 2021

Наталка Полтавка

Ціна: 50-250 грн

Театр Заньковецької
м. Львів, вул. Лесі Українки
Вибрати дату

Замовити квитки на "Наталка Полтавка"

08 вер., середа
24 вер., пʼятниця

Про подію

Усі ми родом від «НАТАЛКИ»

Кожен народ світу шанує й береже свою історію, культурну спадщину, класику літератури, образотворчого мистецтва, музики, драматургії. Свято ставляться до Софокла, Шекспіра, Гольдоні чи Міцкевича…

Сумно, але  ми, українці, не знаємо ціни тому спадку, яким обдаровані. Ми духовно походимо з «Вертепу», з «Москаля-чарівника» й «Наталки Полтавки» І. Котляревського, «Сватання на Гончарівці» й «Шельменка-денщика» Г. Квітки-Основ’яненка, «Запорожця за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Назара Стодолі» Т. Шевченка… Але хіба часто можна їх зустріти на афішах, а коли й так, то побачити у гідному сценічному прочитанні?

«Наталка Полтавка» – матір українського театру. В ній закодовано все: хто ми, які ми, на якій землі народилися, в ній – гуманізм, доброчесність, природне чуття справедливості, ліризм. П’єса написана Іваном Котляревським просто, живо, естетично, з великою любов’ю та повагою, зрозуміло для кожного типу глядача.

Музика другого велета нашої культури Миколи Лисенка підносить характери, взаємини, почуття на височінь. Від сценічного втілення цієї перлини завжди буде духовна пожива людям у залі й самому театрові, якщо вистава поставлена з шаною, любов’ю, художньо-серйозно. Від «Наталки» можемо будувати будь-який світовий репертуар, будь-якого рівня.

Федір Стригун

Попереднє замовлення