Про подію
Почуйте, як орган може говорити голосами різних епох! Запрошуємо на вечір, де майстерність виконавця та можливості найбільшого органа України відкриють слухачам музику чотирьох століть – від раннього бароко до сучасних українських творів.
За органом – Георгій Курков, заслужений діяч мистецтв України та Польщі, органіст, дириґент, педагог, засновник і керівник камерного оркестру Вінницької обласної філармонії “Arcata”. У його виконанні орган розкривається у всій повноті – від найтонших барв до масштабного симфонічного звучання.
Програма розпочнеться музикою епохи бароко – ранньою Партитою мі мінор Йоганна Себастьяна Баха. У її фіналі канонічний хорал перетворюється на розкішну вільну фантазію, демонструючи сміливість юнацького почерку композитора. Також прозвучать варіації Самуеля Шейдта на тему гальярди Джона Доуленда – популярної мелодії XVII століття, яку німецький майстер перетворив на блискучий зразок органної майстерності.
Барокову пишність змінить витончена Фантазія соль мінор Яна Крштітеля Кухаржа, написана в традиціях класицизму.
Особливим акцентом програми стане сучасна українська музика для органа: кінематографічна “Фантазія” Валерія Антонюка та атмосферна п’єса Геннадія Білявського “Ріки й мости” – музичний образ плину часу, єдності й взаєморозуміння.
Завершать вечір грандіозні Варіації Ференца Ліста на тему кантати Баха “Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen” – твір, у якому шлях від глибокого болю веде до світла й надії.
Станьте частиною цієї зустрічі епох у Львівському органному залі!
Виконавець:
Георгій Курков – орган (Вінниця)
Програма:
Йоганн Себастьян Бах – Партита мі мінор “Ach, was soll ich Sünder machen”, BWV 770
Ян Крштітель Кухарж – Фантазія соль мінор
Самуель Шейдт – Варіації на тему гальярди Джона Доуленда
Валерій Антонюк – Фантазія
Геннадій Білявський – “Ріки й мости”
Ференц Ліст – Варіації на тему кантати Йоганна Себастьяна Баха “Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen”, BWV 12
У програмі можливі зміни!
Тривалість: близько години
Про виконавця:
Георгій Курков – органіст, дириґент, педагог, піаніст, Заслужений діяч мистецтв України. Народився у Хмельницькому, навчався у музичному училищі ім. Заремби. Здобув музичну освіту Київській Державній консерваторії (нині Національна музична академія) та аспірантурі Ленінградської консерваторії по класу фортепіано, органа та теорії виконавства. З 1993 року Курков є організатором та художнім керівником камерного оркестру Вінницької обласної філармонії “Arcata”, заслужений діяч мистецтв України, доцент Вінницького Державного педагогічного університету імені Коцюбинського. Гастролював багатьма країнами Європи разом з оркестром та як органіст. З 2026 року є художнім керівником симфонічного оркестру Вінницької філармонії, який в 2025 році отримав статус “академічний”.
Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.
Квитки можна придбати:
– у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
– онлайн на https://lviv.kontramarka.ua/uk/concert/lvivskij-organnyj-zal-533.html
//Ця подія буде цікава відвідувачам від ~7 років.//