Симфонія танцю : світова класика і модерн

Симфонія танцю : світова класика і модерн

28 лютого
середа, 18:00
До події залишилося
41 день
21 година
49 хвилин
Симфонія танцю : світова класика і модерн
Тривалість події — 90 хвилин.
18:00 28 лютого
Львівський національний академічний театр опери та балету
м. Львів, пр-т Свободи, 28
Купити квиток
Про шоу

«Симфонія танцю: світова класика і модерн» складатиметься з трьох одноактівок — ілюстрацій до шляху розвитку цього прекрасного виду мистецтва від романтизму до сучасності.

Перша хореографічна вистава «Па-де катр» Ц.Пуньї відображає епоху романтизму. Хореограф Жуль Перро поставив її ще 1845 року для королеви Вікторії. Задля фурору запросив на сцену чотири зірки балету — Марію Тальоні, Карлотту Грізі, Фанні Черріто та Люсі Грань.

«Багато часу зайняв дипломатичний талант Перро, щоби вмовити тих чотирьох балерин станцювати разом. Як вистава тоді йшла — ніхто не знає. Але те, що ми ставимо, — це наше враження від сприйняття тих талановитих балерин», — розповіла балетмейстер-постановник з Філадельфії Наталія Шарова.

Друга одноактівка — «Видіння троянди». Цей балет романтичний за духом і музикою (композитор К.-М.Вебер), класичний — за стилем (постановка видатного хореографа ХХ століття М.Фокіна).

М.Фокіна надихнула поезія французького поета-романтика Т.Готьє, зокрема перші її рядки: «Я — дух троянди, яку ти носила вчора на балу…». Буйна фантазія балетмейстера розвинула ці кілька слів у сюжет: Дівчина, повернувшись із першого балу в своєму житті, відпочиває в кріслі; уві сні їй являється дух Троянди і запрошує на танець; схвильована, Дівчина прокидається…

Вечір одноактних балетів завершить композиція «Ближче, ніж кохання». Це робота молодого київського соліста балету Артема Шошина, який задумав створити свою постановку і здійснив її в стилі модерн. М’яка оксамитова музика бароко, під яку йде спектакль, ніяк не дисонансує з сучасним танцем, який розповідає про любов. Три пари артистів передають різні стадії любові: її зародження, розквіт і затухання, повне гіркоти.

DILEMMA - На Паті | Прем'єра
Придбати пісню:

Симфонія танцю : світова класика і модерн середа 28 лютого 18:00