Kategorien Information
Kassen Fügen Sie eine Veranstaltung hinzu
27 Juni 2026

Багателі, прелюдії та фуги. Фортепіанний концерт

Der Ticketverkauf wurde eingestellt
Aber Sie können andere Ereignisse der Kategorie "KONZERTE" sehen

Львівський органний зал
вул. Степана Бандери, 8

Über die Veranstaltung

Вечір вишуканих фортепіанних мініатюр Ярослава Верещагіна у Львівському органному залі – піаніст Северин Гундяк запрошує вас у світ фортепіанної музики композитора, який умів бачити поезію в буденності.


​Ярослав Верещагін був людиною неймовірної ерудиції: редактор, який відкривав світові забуті шедеври, поет, знавець історії та тонкий карикатурист. Його музика – така ж багатогранна. У ній дитяча безпосередність "Маленьких сурмачів" та "Вечірньої казочки" межує з глибоким філософським спокоєм "Новелет" та інтелектуальною грою "Багателей".


Верещагін написав перший в Україні концерт для альта з оркестром. Працював над реконструкцією "Алкіда" Бортнянського.

Він був одним із композиторів, чиї твори найчастіше виконувала відома Київська камерата під батутою Валерія Матюхіна. 


Працював у видавництві "Музична Україна", був його головним редактором, видав усі твори Антона фон Веберна. За його керівництва видавництво вважалося одним із найкращих в межах в країні та в межах колишнього СРСР.


Северин Гундяк – піаніст і дослідник музики зі Львова. Він послідовно відкриває широкій публіці ім'я Ярослава Верещагіна як композитора.


Северин Гундяк ставить собі за мету виконати всі відомі на сьогодні фортепіанні твори Ярослава Верещагіна, спільно з Львівським органним залом буде здійснено відеозаписи з концерту, які поповнять скарбницю проєкту Ukrainian Live Classic.


Запрошуємо на концерт-відкриття музики щирої, як розмова з другом.


Виконавець:

Северин Гундяк – фортепіано


Програма:

Ярослав Верещагін:

“Блазень”

“Журлива мелодія”

“Маленькі сурмачі”

“Колисанка”

“Повітряні кульки”

“Вечірня казочка”

Чотири новелети

Фуга

Прелюдія

Фуга

Шість багателей

Шість двоголосних інвенцій

Дві п'єси

Дві прелюдії

Ноктюрн

Мазурка-гротеск

Гумореска


У програмі можливі зміни


Тривалість: близько години


Про виконавця:

Северин Гундяк – піаніст. Народився 1997 року у Львові. Закінчив Львівську державну музичну школу №2 імені Миколи Колесси (2013, клас викладачки Наталії Хімченко), Студію при Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка (2015), а також Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка (бакалаврат – 2019, магістратура – 2021; клас викладачки Наталії Грамотєєвої). Лауреат українських і міжнародних конкурсів, учасник фестивалів. Фіналіст міжнародного конкурсу-фестивалю в Парижі "Сучасний фортепіанний репертуар" (2018), дипломант конкурсу Ференца Ліста (2016). Брав участь у концерті "Ехо Криму у Львові", присвяченому п’ятій річниці опору окупації Криму (2019), а також у науково-творчій конференції "Музичне мистецтво та наука на початку третього тисячоліття" (2019, Одеса). Викладає фортепіано приватно, займається науковою діяльністю.

Основні творчі зацікавлення – сучасна академічна музика двадцятого – двадцять першого століть. Досліджує та популяризує українську класичну музику, відкриваючи для себе й слухачів маловідомі та призабуті музичні перлини.

Наразі завершує проєкт виконання та запису повного корпусу фортепіанної музики українського композитора другої половини двадцятого століття – Ярослава Верещагіна. Раніше проводив концерти з його творів у Львові та Києві, здійснював записи у Львівському органному залі. Працює над набором нот із рукописів композитора з метою їх подальшого видання.

У майбутньому планує реалізацію нових проєктів, пов’язаних з українською музикою, та прагне зробити вагомий внесок у збереження, осмислення й популяризацію української музичної спадщини.



Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.


Квитки можна придбати:

- у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00

- онлайн на https://lviv.kontramarka.ua/uk/concert/lvivskij-organnyj-zal-533.html


//Ця подія буде цікава відвідувачам від ~7 років.//


Vorbestellung
Заявка на промо-код